Куди вкладати гроші підприємцям України? Які інвестиції у 2022 році будуть максимально вигідними? У цій статті ми розповімо, як українському підприємцю можна примножити дохід, спрямувавши свій капітал у правильне русло.
Куди інвестувати? Варто вкладати гроші в нерухомість чи ні? Все залежить від розміру інвестицій та зацікавленості підприємця.
В Україні є три перспективні напрямки:
Можна вкласти гроші в покупку квартир на етапі котловану, а потім, коли будинок буде здано в експлуатацію — продати на 50-60% дорожче. Головне, вибрати надійного забудовника, який не зриває терміни, використовує якісні матеріали та має хоча б 85% позитивних відгуків від покупців. Є ще варіант — купівля квартир з подальшою здачею в оренду: помісячно або подобово. Так ви зможете забезпечити собі стабільний дохід, особливо якщо квартира знаходиться біля метро, ТРЦ або туристичної частини міста. Квартирантів краще шукати через агенції.
Великою популярністю сьогодні користується комерційна нерухомість. Розглянемо кілька сегментів.
Переваги: можливість заробляти з мінімальною участю в управлінні бізнесом.
Ризики: популярність "дистанційки" (особливо під час кризи) та зниження попиту на офісні приміщення; купівля проблемних будівель.
Найкращі варіанти: перші два поверхи БЦ "Європа Плаза" в Києві.
Переваги: на ринку торгової нерухомості у 2021 році спостерігалося пожвавлення на тлі покращення купівельної спроможності та загального настрою українців.
Ризики: окупність до 10 років.
Найкращі варіанти: нові ЖК, зони з підвищеним пішохідним трафіком, підземні простори у центрі.
Переваги: попит на якісні складські приміщення під Києвом збільшується із зростанням конкуренції у сфері e-commerce та бажанням ритейлерів прискорити доставку товарів; Інвестиції в логістичні приміщення стали одним із найнадійніших напрямів для вкладення коштів у період коронакризи.
Ризики: політична та економічна нестабільність
Найкращі варіанти: Таїрове (Одеса), Колишній машинобудівний завод у Київській області (Катюжанка) та ін.
Якщо ви розглядаєте курортну нерухомість як актив, варто звернути увагу на такі нюанси:
Також не забувайте, що бізнес на курортній нерухомості здебільшого сезонний.
Ринок землі відкрився в Україні лише у 2021 році. Це означає, що сьогодні купити ділянку можна офіційно. Очікується, що тепер з кожним роком вартість гектара підвищуватиметься — приблизно на 10-15%, а з 2024 року ще більше, бо право купувати землю отримують підприємства. Ділянку можна віддати в оренду агрохолдингу, забезпечивши собі пасивний дохід.
Українці з кожним роком спрямовують дедалі більше інвестицій у акції світових гігантів. Отримувати прибуток можна на зростанні цін і за рахунок дивідендів, але їх сплачують не всі компанії. Наприклад "Амазон" вкладає дивіденди у свій розвиток, чим забезпечує постійне зростання акцій. До речі, навіть якщо на фондовому ринку трапляється криза, великі компанії швидко відновлюються, і в результаті інвестори залишаються у великому плюсі.
Перспективні компанії для інвестування:
Вибрати організацію також можна зі списку Fortune Global 500, в якому відзначені найприбутковіші компанії світу.
Ще в 2010 році купити 1 біткоїн можна було за 0,003 долара. У 2021 році був період, коли криптовалюта торгувалася на рівні 60 тис. доларів. На момент написання статті курс складає 48,5 тис. доларів. Експерти радять вкладати в криптовалюти частину капіталу і пам'ятати, що курс цифрових грошей буває надто непередбачуваним. Невідомо, що буде далі з біткоїном: він зросте до 100-150 тисяч доларів чи знизиться до 1000 доларів.
На питання, чи варто вкладати гроші у нові криптовалюти, експерти також не можуть відповісти однозначно. Існує ймовірність зростання, але при цьому є ризик того, що валюта може просто не вижити, в результаті чого інвестор втратить свій капітал.
На сьогоднішній день досить перспективною валютою вважається Ethereum. На її блокчейні зараз створюється багато проектів. Також Ефіріум задіяний у новій фінансовій екосистемі. У майбутньому це може стати каталізатором зростання активу, але це лише припущення!
Облігації внутрішньої держпозики є надійною альтернативою банківським депозитам. Ставка ОВДП перевищує ставку за гривневими депозитами на 3-4%. Цим вони дедалі більше приваблюють інвесторів. Виплати за облігаціями гарантовані українським Міністерством фінансів на 100%, що підвищує безпеку даного активу. Також показовим є те, що українські ОВДП із великою активністю купують іноземці.
Ми розповіли вам про п'ять топових напрямків для вкладення прибутку від вашого бізнесу. Сподіваємось ви зробите правильний вибір і зможете ще більше примножити свій капітал у короткостроковій чи довгостроковій перспективі.